ClickCease BOYUN GERME – CENK MELİKOĞLU
Opr. Dr. Cenk MELİKOĞLU

BOYUN GERME

Boyun Germe

Bilinen adi ile ‘gidi’ bölgesi diye tabir ettiğimiz boyun bölgesinde bazen ileri yaslardaki sarkmalar bazen de genç yasta dahi bu bölgede karşılaştığımız yağ toplanması sebebi ile istenmeyen bir görüntüyle karşılaşırız. Boyun estetiği, problem yağ toplanması ise liposuction yöntemi ile göreceli olarak daha zahmetsizce yapılabilir. Ancak yaslanmaya bağlı deri fazlalığı ve sarkmalar da varsa bazen çene altından bazen de kulak arkası bölümden yapılan kesilerle operasyon gerçekleşir. Operasyon 1-2 saat sürer ve hasta bazen ayni gün taburcu edilir bazen de bir gece hastanede kalır. Operasyonun türüne göre bir hafta içinde normal hayatına dönebilir.

Boyun Germe Ameliyatı Nedir?

Vücutta yer çekimine en çok maruz kalan bölgeler olan çenenin yan kısımları ile çene altında yer alan gıdı bölgesindeki deformasyonlar sebebi ile boyun germe metotlarına başvurulmaktadır. Yer çekimi etkisi ile bu bölgelerde zaman içerisinde aşağı yönlü bir sarkma gözlenmektedir. Yanaklardan başlayan sarkma çene bölgesinde kendini fazlası ile hissettirir. Sonuç olarak boyun bölgesinde estetik olmayan bir görünüm ortaya çıkmaktadır.

Boyun ve Gıdı Problemlerinin Sebepleri

  • Genetik Sebepler
  • Çene kemiğinde gelişimin geri kalması
  • İdeal kilonun üzerinde olma durumu
  • İlerleyen yaş sebebi ile yanak bölgesinin aşağı yönlü hareketi
  • Cildin gevşekliği ve esnekliğinin artması

Yukarıda sıralanan sebeplerden ötürü çene hattı düzleşebilir ya da görünmez bir hal alabilir.

SIK SORULAN SORULAR

Kulak önünden ya da çene altından birkaç nokta ile girilir. Cilt altında mevcut olan fazlalık çıkarılır. Başı ve boynu aynı anda saran bandaj uygulaması ile işlem sonlandırılır. Operasyon 1 saat sürmektedir ve operasyonun ardından herhangi bir ağrı ya da sızı oluşmaz. Bandajın 7 ile 10 gün arasında bölgede kalması gerekir.

TR_TR