ClickCease VASER LİPOSUCTİON – CENK MELİKOĞLU
Opr. Dr. Cenk MELİKOĞLU

VASER LİPOSUCTİON

Vaser Liposuction

Günümüzde yağ aldırma operasyonlarında klasik liposuction yönteminin yerini artık hasta için minimal cerrahi gerektiren, sonuçlarının memnuniyet oranı çok daha yüksek olan ve aynı zamanda daha konforlu teknikler almaya başlamıştır. Bunların başında ise Vaser Liposuction gelmektedir

Vaser Liposuction Nedir?

Vaser Liposuction günümüzdeki en etkili, en gelişmiş ve en yeni liposuction yöntemidir. Temel mantığı klasik liposuction mantığına dayanır fakat uygulamada ultrason (ses dalgası) enerjisi kullanılması etkinliği yükseltmektedir.

Klasik Liposuction ile farkları

  • Vaser liposuction sırasında ultrasonik ses dalgaları kullanılarak yağlar parçalamakta ve sıvı haliyle aspire edilmektedir. Bu sayede klasik liposuction sonrası görülmesi olası olan dalgalı yüzey görünümüyle karşılaşılmamaktadır.
  • Vaser sadece yağ hücrelerini hedef aldığı için diğer yöntemlerin aksine, bazı önemli dokulara (bağ dokusu, damar ve sinirler gibi) zarar vermemektedir.
  • Diğer yöntemlere oranla çok daha az ağrı, morarma ve şişkinlik görülmektedir. Böylece hastalar daha hızlı bir şekilde günlük yaşamlarına dönebilmektedirler.
  • Vaser liposuction yönteminde ultrasonik ses dalgaları kullanıldığı için, alınan yağlar ve içindeki kök hücreler zarar görmez. Böylelikle istendiği takdirde vücudun ihtiyaç duyulan diğer bölgelerine yağ enjeksiyonu yapmak için de kullanılabilirler.

SIK SORULAN SORULAR

İstenmeyen yağların biriktiği her bölgeye uygulanabilir. İç bacak, dış bacak, basenler, diz içleri, sırt, karın, bel ve göğüsler ve gıdı bu bölgelere örnektir.

Vaser Liposuction yönteminde cilt altındaki yağ dokusu sadece yağ hücrelerini hedef alarak etki eden ultrasonik ses dalgası ile sıvılaştırılır. Cilt yüzeyinden ayrılarak parçalanan yağ hücreleri, ince kanüllerle çekilerek vücuttan alınır.

Uygulanacak alan az ise lokal anestezi ve ilave olarak hafif sakinleştiricilerle bu işlem gerçekleştirilebilir. Çok geniş alanlarda ya da birden fazla bölgede uygulanacaksa genel anestezi tercih edilebilmektedir.

Uygulamayı takiben 3-4 saatlik bir istirahat sonrası hasta klinikten çıkılabilir. 1-2 gün sonra banyo yapabilir. Birkaç gün içinde de rutin hayatına dönebilir.

Vaser liposuction vücut şekillendirme amacıyla kullanılan en güvenilir ve en etkili yöntemdir. Deneyimli uzmanlar tarafından, yeterli donanım ve hijyene sahip bir sağlık merkezinde yapıldığı takdirde operasyonun herhangi bir zararı söz konusu olmaz.

TR_TR