ClickCease GENİTAL ESTETİK – CENK MELİKOĞLU
Opr. Dr. Cenk MELİKOĞLU

GENİTAL ESTETİK

Genital Estetik

İlerleyen yaş ve doğumun etkisiyle vajinal girişin genişlemesi ve vajinenin deforme olması çiftlerin arasındaki cinsel ilişkiyi olumsuz etkiler. Giderek yaygınlaşan genital estetik ameliyatları sayesinde bu sorun artık çözümsüz değildir. Operasyon esnasında vajinadaki gevşeklik giderilir ve vajenin daraltılır. Bunun yanı sıra iç dudak(Labioplasti) ve dış dudak(yağ enjeksiyonu) ameliyatları da hastaya önerilir. İç dudakların sarkıp büyümesi hijyen problemlerine de sebep olmaktadır. Yağ enjeksiyonu ile dış dudaklardaki sarkmaya neden olan fazla yağ doku çıkarılır, dış dudaklar küçültülür.

Genital Estetik Nedir?

Genital yapı, vagen, büyük dudaklar (Labium majus), küçük dudaklar (Labium minus), kızlık zarı (Hymen) ve dudakların üst kısmı-tepe bölgesi (Mons pubis)’den oluşmaktadır.

Genital bölgeyi oluşturan bu bölümlerde yaşanan deformasyonlar, yalnızca estetik açıdan hoş olmayan bir görünüme yol açmakla kalmaz, kadınlarda güvensizlik, cinsellikte yetersizlik, tatmin olamama ya da utanma gibi sorunlara da yol açar.

Genital estetik operasyonlarıyla pek çok sıkıntıya neden olan bu deformiteler giderilerek, gerekli düzeltmeler sağlanmaktadır.

SIK SORULAN SORULAR

Doğum yapmış olsun ya da olmasın, özel bölgesinde kuruluk, tekrarlayan bakteri, ph bozulması, vajina gevşeklik, cinsel ilişki sırasında ağrı veya hissizlik, renk değişimi veya idrar kaçırma gibi sorunlar yaşayan her kadın bu uygulamayı güvenle yaptırabilir

Genital estetik kadınların yaşamını önemli ölçüde değiştirerek, kendilerini daha iyi hissetmelerini ve daha öz güvenli olmalarını sağlar. Spor kıyafetleri, tayt, mayo, bikini ve külot gibi dar kıyafetleri giydikleri zaman daha estetik bir şekilde taşırlar.

Ayrıca cinsel ilişkide ağrı yaşamamak, zorluk çekmemek ve daha fazla zevk almak da genital estetik işlemlerinin olumlu etkilerindendir.

TR_TR