ClickCease LİFTİNG DOLGUSU – CENK MELİKOĞLU
Opr. Dr. Cenk MELİKOĞLU

LİFTİNG DOLGUSU

Lifting Dolgusu

Dolgu enjeksiyonuna uygun yapıda dolgularla ve küçük miktarlarda yüzün üst bölgelerinden başlayarak öncelikle lifting etki yaratıp yüzü yukarı kaldırıyoruz. Buna bağlı olarak da sebep ortadan kalktığı için gözyaşı oluğu, nazolabial oluk, marionette bölgesi kırışıklıkları ve çene bölgesindeki jowling deformitelerindeki problemler ya tamamen kayboluyor ve ek dolgu gerektirmiyor ya da çok az miktarda dolgu enjeksiyonu ile desteklenerek sorun tamamen giderilmiş oluyor.
Bu şekilde lifting etkili dolgu uygulamalarıyla yukarı kalkmış, kalp şekline yaklaşmış, doğal ve çekici yüz görünümleri elde ediyoruz. Sonuçta abartılı olarak şişirilmiş yüz görüntüsünden de korunmuş oluyoruz.

Lifting Dolgusu Nedir?

Lifting dolgusu veya likit yüz germe, yüzdeki orta ve ileri düzey kırışıklıkların düzeltilmesine yardımcı olmak için geçici olarak hacim veren ve cilt üzerinde anında germe ve sıkılaştırma etkisi olan enjekte edilebilir dermal bir dolgudur.

Tedavi Hangi Amaçla Kullanılıyor?

Göz çukuru, nazolabial çökmeler, marionette bölgesi kırışıklıkları ve çene bölgesindeki jawline deformasyonlarını ek dolgu gerektirmeden tamamen kaybolmasını ve doğal görünümüne yaklaşmış sağlıklı bir yüz amaçlıyoruz.

SIK SORULAN SORULAR

Çoğu yan etki enjeksiyona bağlı olmakla beraber geçicidir.

Çok ince iğne ile gerçekleştirilen tedavi yaklaşık 30 dakika sürmektedir. Etkisi enjeksiyondan hemen sonra görülür ve kalıcılığı çoğu hastada 1 yıldan fazla sürer.

Uygulama esnasında ağrı veya acı genelde hissedilmez. Sadece ağrı eşiği düşük kişilerde enjeksiyon batması hissedilebilir.

TR_TR