ClickCease GÖZALTI IŞIK DOLGUSU – CENK MELİKOĞLU
Opr. Dr. Cenk MELİKOĞLU

GÖZALTI IŞIK DOLGUSU

Göz Altı Işık Dolgusu 

Göz altı bölgesi yüzümüzdeki en hassas bölgelerdendir. Gün içinde renk değişiklikleriyle yorgunluğumuzu ele verebilir. Bazen de bu durum yapısal ve genetik olarak renklidir ve sürekli çevremizden yorgun olduğumuza dair geri dönüşler alırız. Göz altı ışık dolgusu uygulamaları bu bölgenin genel sorunlarının azaltılmasında elimizde ki önemli materyallerin başında gelmektedir.

Göz altı ışık dolgusu nedir ?

Göz altı ışık dolgusu, göz altlarında oluşan çukurluk, derinlik, karartı gibi şikayeti olan kişilere uygulanan ameliyatsız estetik girişimlerinden birisidir. Göz altlarında oluşan çukurluklar, orada çöküntüye bağlı olarak karanlık göstermektedir. Göz altı kararması yüz ifadesini yaşlı, yorgun, halsiz göstermesine sebep olabilir. Bu uygulamaya göz altı ışık dolgusu denilmesinin sebebi, göz altlarında oluşan çukur ve derin olan bölgeler dolgu maddeleri ile doldurulur. Çukurluk kapatılır ve sonrasında renk değişikliğine sebep olmaz. Dolayısı ile yüzde bir aydınlanma meydana gelir. Yorgun ifade ortadan kalkar, yaşlı ve halsiz görünüme son verilmiş olur.

SIK SORULAN SORULAR

u uygulama, klinik ortamlarda genel anestezi veya lokal anestezi gerektirmeden yapılmaktadır. Uygulama, küçük enjeksiyonlar sayesinde göz altında ihtiyaç olan bölgeye dolgu maddelerinin iletilmesi ile gerçekleşir. Tam anlamıyla doldurma işlemi yapılmaktadır.

Göz altı ışık dolgusu uygulama süresi her bir göz altı için 5 dakikadır. Çalışanlar için öğle molalarında gelip yaptırabilecekleri kadar kısa sürelidir.

Bu dolgu uygulaması ağrılı bir işlem değildir.

Göz altları diğer dolgu bölgelerine nazaran daha ince ve daha hassas olan yerlerdir. Uygulama sonrasında bir miktar kızarıklık ve ödeme rastlanılabilir.

TR_TR