ClickCease KAPALI BURUN ESTETİĞİ – CENK MELİKOĞLU
Opr. Dr. Cenk MELİKOĞLU

KAPALI BURUN ESTETİĞİ

Kapalı (İzsiz) Burun Estetiği

Eskiden gelen alışkanlıkla hala hastalarımızın bir çoğu burun estetiği sonrası yara izi kalıp kalmayacağını soruyorlar. Yıllardan beri yapılan burun estetiği, artık günümüzde bilimsel yenilikler ve teknolojik değişimler sayesinde dışarıdan bakıldığında iz bırakmadan yapılabilen bir operasyondur.

Kapalı Burun Estetiği Nedir?

Kapali burun estetiği, burunda herhangi bir ameliyat kesisi olmadan tamamen burun içinden uygulanan bir tekniktir. Hastalarim cogunlukla kapali burun estetiğini ‘iz kalmamasi’ amacıyla tercih ederek gelirler. Ancak unutulmamalidir ki acik burun estetiği operasyonlarinda da uyguladigimiz teknik itibari ile iz kalmadan güzel bir burun elde edebilmek mumkun.

Bu sebeple her zaman operasyon tipini hekiminize bırakmak yapılacak en güzel secim olacaktır. Hepimizin arzuladigi güzel, nefes alabilen ve iz kalmamis bir burundur ve bunu da hangi yöntemle olursa olsun yapabilmekteyiz. Operasyon öncesi tum süreçler ve yöntemler hakkında sohbet etme sansimiz olacaktır.

SIK SORULAN SORULAR

Ameliyat öncesinde yaşanan en büyük şanssızlıklar arasında hastanın grip, nezle, soğuk algınlığı gibi hastalıklar geçirmesidir. Bu gibi durumlar burun ameliyatına engel teşkil eder ve mutlaka ameliyatı yapacak olan estetik cerrahına belirtilmelidir. Netice itibarıyla ameliyat öncesinde yaşanan tüm üst solunum yolu enfeksiyonları doktor ile paylaşılmalıdır. Öte yandan regl döneminde olunmasının burun ameliyatına herhangi bir engel teşkil etmediğini hatırlatmamızda fayda var.

Bu amaçla hazırlanmış bilgisayar programları var. Muayene sırasında bir resminiz çekiliyor ve bu resim bilgisayara yüklenerek resim üzerinde değişiklik yapılıyor.

Burun ameliyatı olmak için estetik cerrahınızdan randevu aldıktan sonra yol haritası çizilir. Nasıl bir burun tipinin oluşturulacağı üzerine çalışmalar yapılır. Bununla birlikte hastaya gerekli tetkikler yapılıp ameliyata hazır olup olmadığı tespit edilir. Öte yandan estetik cerrahı burun estetiğinden önce yapılması gerekenler ve yapılmaması gerekenler hakkında hastaya gerekli yönlendirmeleri yapar. Burun ameliyatından önce başlıca dikkat edilmesi gerekenler arasında ise şunlar yer alır:

  • Kan sulandırıcı ilaç ve gıdaların alınmaması
  • İyileşme sürecini uzattığından, ameliyattan en az 6 ay önce sigara kullanımının bırakılması
  •  Ameliyattan önceki 8 saat boyunca hiçbir su ve gıda alınmaması
TR_TR