ClickCease NEM AŞISI – CENK MELİKOĞLU
Opr. Dr. Cenk MELİKOĞLU

NEM AŞISI

Nem Dolgusu ve Nem Aşısı

Mevsim değişikliklerinde çoğu kişi cilt kuruluğundan ve nem kaybından şikayet eder. Doğal nem oranını kaybeden ciltlerde zamanla hacim kaybı ile kırışıklık sorunları baş göstermeye başlar. Cilt sağlığını ve güzelliğini korumak için mücadele edilmeye başlanır. Bu durumda cilt nem takviyesine ihtiyaç duyar. İşte bu durumda, en yeni teknolojilerden birisi olan nem aşısı kişilerin yardımına koşuyor.

Nem aşısı ile cildin nem ihtiyacı sağlanıyor

Cilt aşısı hem anlık hem de uzun vadeli etkileri ile cildin sağlığını ve canlılığını garantiliyor. Derinin su kaybına karşı bariyerini taklit eden malzemelerle, nem aşısı, cildin kendi “doğal nemlendirme faktörü” üretimini desteklerken kaybettiği neme tekrar kavuşmasını sağlıyor.

N-asetil glukozamin doğal deride bulunur ve hiyalüronik asit yapmak için kullanılır. Hiyalüronik asit ise nemi tutmaya yardımcı olur, çünkü dokuların hidrofil bir yapıda olması, yani suyu sevmesi sayesinde cilt ihtiyacı olan neme sahip olabilir. Nem aşısının içeriği, hiyalüronik asit seviyesini yükseltmeye yardımcı olur, bu sayede cilt hayati hidrasyona karşı koyabilir, doğal nem faktörü bariyerleri kurulmasına yardımcı olur ve kırışıklıklar daha az görünür hale gelir. Tüm bu özellikleri ile cilt sağlığı için gerekli olan tedavi desteğini başarılı bir şekilde sağlayabiliyor.

Nem aşısının formülündeki kompleksler, cildi su tutmak için nemlendirici (su seven moleküller) ile birleşiyor. Bu, amino asitlerin, seramidlerin, hiyalüronik asitin, kolesterolün ve yağ asitlerinin bir arada olduğu doğal nemlendirme faktörünün özelliklerini sergiler.

SIK SORULAN SORULAR

Nem kaybına uğrayan cilt kuruyarak ciltte rahatsız edici bir gerginlik hissi oluşturmasının yanı sıra cilt mat, renksiz, kırışık ve pul pul durur. Nem aşısı cildin nem kaybını önleyerek cildi yumuşatır, kaşıntılı gerginlik hissini azaltır, cilt canlılık kazanarak doğal rengine kavuşur.

TR_TR