ClickCease GENÇLİK AŞISI – CENK MELİKOĞLU
Opr. Dr. Cenk MELİKOĞLU

GENÇLİK AŞISI

Gençlik Aşısı

Kan damarlarından, iç organlara, cilt içinden, eklemlere kadar vücudumuzun her yerinde bulunan hyalüronik asit, bebeklikte ciltte bol miktarda bulunurken; 30’lu yaşlardan itibaren hızla azalır. Hyalüronik asidin azalmasıyla beraber, cilt parlaklığını, esnekliğini ve nemini kaybeder.
Anti aging’in efsane güzellik iksiri hyalüronik asit; %100 saf olarak üretilmiş ve yepyeni bir kullanım biçimiyle cilt gençleştirmede de kullanılmaya başladıktan sonra, vazgeçilmez hale gelmiştir.
Hyalüronik asit; ciltteki nem, esneklik ve hücre yenilenmesini sağlayan kollajenleri harekete geçirir.
Dışarıdan verilen saf hyalüronik asit, kendiyle çapraz bağlanarak cilt altında uzun süre kalır ve cildin savunma sistemini artırarak yaşlanma sürecini geriletir. Saf hyalüronik asit, adeta bir gençlik aşısı etkisi verir.

Gençlik Aşısı (H100 Aşısı) Nedir?

Gençlik aşısında bulunan hyaluronik asit vücudun en önemli yapı taşlarından biridir. Özellikle kan damarlarında, iç organlarda, cilt içindeve eklemlerde bulunmaktadır. Hyalüronik asit bağ dokusunun ana yapı maddesidir ve cilde canlılığını, parlaklığını, nemini, gerginliğini veren maddedir. 25-30’lu yaşlardan sonra deri hyaluronik asit miktarının azalmasıyla, cildimiz canlılığını, parlaklığını, esnekliğini kaybetmeye başlar. Dışarıdan verilecek hyalüronik asit, yaşlanma sürecini yavaşlatacaktır.

SIK SORULAN SORULAR

20 yaşından itibaren tüm cilt tiplerine uygulanabilir. Hiçbir reaksiyona sebep vermemesi cildin kendi molekül yapısında olmasından kaynaklanır.

cilde 3 kez minik aşılar yapılır. Aşı 0-15-21. günlerde uygulanır ve olumlu etkiler 2. günden itibaren ciltte parlaklık, ışıltı ile kendini gösterir. Yılda iki kez yapılması önerilir.

2. günden itibaren ciltte nemlenmenin arttığı, cildin doku tonunun daha kaliteli bir konuma geldiği gözlemlenir. Tedavinin tam sonucu hastanın durumuna göre de değişmekte olup, ayrıca tedavi süresince hastadan bol miktarda su içmesi, beslenmesine ve yaşamına özen göstermesi için tavsiyelerde bulunulur.

Gençlik aşısının bilinen bir yan etkisi yoktur. Ancak enjeksiyona bağlı çok ufak kızarıklık gibi geçici sıkıntılarla karşılaşılabilir. Bir tek iğnelere aşırı hassasiyeti olan (ucuz metal allerjisi/ nikel allerjisi) kişilerde uygulanmaz.

TR_TR