Jawline Dolgusu Kimler İçin Uygundur?

Jawline dolgusu; Çene bölgesine uygulanan ve çenenin köşe kısmından başlamak üzere çene ucuna kadar olan yüz hattının belirginleşmesi için yapılan dolgudur.

Yapılacak dolgu uygulaması neticesinde çene hattı belirginleştirildiğinden, kişinin daha estetik bir görünüme kavuşması sağlanır ve bununla birlikte şık, estetik, çekici bir görünüm elde edilir.

Kulak ile çene uç kısmında yer alan mandibular kemiği olarak adlandırılan iki kemik uzantısı boyunca bu dolgu uygulanır.

Jawline dolgusu ile çene hatları vurgulanır, çene köşeleri belirginleştirilir ve genişletilir. Bu uygulamayı çoğunlukla erkekler tercih eder.

Jawline Dolgusu Kimler İçin Uygundur?

Çene dolgusu olarak bilinen jawline dolgusu daha çok çekici bir yüz şekline sahip olmak isteyenler, simetrik yüz profili ile estetik bir görünüm oluşmasını isteyen kişilere tarafından yaptırılır.

Ayrıca çene kısmında farklı sebeplere bağlı olarak oluşan deformasyonları gidermek amacıyla da bu dolgu yöntemi uygulanır.

DNZ polikliniği olarak uzman doktorlarımız tarafından yapılan jawline dolgusu uygulamasıyla; çenede en fazla karşılaşılan çenenin geride durması, çenede hacim eksikliği, çenenin küçük olması, çene altı sarkması ve çenenin asimetrik görünüme sahip olması gibi problemleri düzeltiyoruz.

Yapılan jawline dolgusu fiyatları makul seviyede olması da bir diğer tercih sebebidir. 18 yaşından büyükler ve 18 yaşından küçüklerin çene yapısında herhangi bir bozukluk mevcutsa bu kişilere anne ve babasının yazılı onayı ile dolgu işlemlerini yapıyoruz.

Jawline Dolgusu Nasıl Uygulanır?

Çene hattı keskinleştirme ve çene problemlerini gidermek amacıyla uygulanan jawline dolgusu yapılmadan önce hastaya uzmanlarımız tarafından gerekli muayeneler, tahliller ve tetkikler yapılır.

Dolgu işlemlerinde insanın kendi vücudundan elde edilen hyalüronik asit ya da sığır kolojeni denilen bileşen enjekte edildiğinden, bu iki bileşenden hangisinin uygulanacağı belirlenir.

Daha sonra uzmanlarımız tarafından çene profilini gösteren çekimler yapılır ve dolgu enjekte edilecek alanlar belirlenir.

İşlem yapılacak alanlara ağrı hissedilmemesi için krem sürülür ya da iğne yardımıyla uyuşturulur. İğnelerle dolgu malzemesi deri altına enjekte edilerek V şeklinde bir çene hattı oluşturulur.

Çene Hattı Dolgu Uygulaması Ne Kadar Sürer?

Çene hattı dolgusu enjeksiyon yöntemi ile gerçekleştirilen pratik ve kolay bir işlemdir. Uzman ve profesyonel kişiler tarafından yapılması gereken bir işlemdir.

Çene hattı dolgusu uygulamalarında, Sağlık Bakanlığı tarafından onaylı kaliteli dolgu maddeleri kullanıyoruz.

Tedavi öncesinde işlem uygulanacak bölgeye, anestezik krem uyguluyoruz. Krem etkisini gösterdikten sonra ince uçlu iğneler ile bölgeye yavaş yavaş dolgu maddesini enjekte ediyoruz.

Çene hattı dolgusu uygulaması, yaklaşık 20-30 dakika arası gibi kısa bir süre içerisinde tamamlanır.

Jawline Dolgusu Öncesi Sonrası

DNZ polikliniği olarak jawline dolgusu yaptırmaya karar veren hastalarımıza, öncelikle uygulama tarihinden en az 3 gün öncesinden kan sulandırıcı etkiye neden olan aspirin, coraspin türü ilaçlara ara verilmesi, vücut için zararlı sigara ve alkol gibi içeceklerin terk edilmesini öneriyoruz.

Ayrıca limon, kiraz gibi turunçgiller ve meyvelerin yenmemesini tavsiye ediyoruz. Bunların dışında bütçe planlaması yapmanız için jawline dolgusu fiyatları hakkında kurumumuz ile iletişime geçmeniz faydalı olacaktır.

Uygulama sonrasına çene bölgesinde hafif şişlikler, morluklar görülmesi ve ağrı hissedilmesi normaldir. Uzmanlarımızın önerdiği ağrı kesici ilaçlar kullanılabilir.

Ayrıca uygulama yapıldıktan sonra ilk 24 saat içinde uygulama alanına bası uygulanmamalı, makyaj yapılmamalı ve su değmemelidir.

Jawline Dolgusu Erkek

Mandibula estetiği ya da çene estetiği olarak isimlendirilen jawline dolgusu hem erkekler hem de bayanlar tarafından tercih edilen yaygın bir dolgu yöntemidir. Dolgu işlemlerinde, yumuşak kıvamdaki jel enjekte edilir ve bu dolgu maddesi yüzün girift kısımlarına ideal bir şekilde yerleşir.

Erkekler; güçlü bir çene yapısına, görünüm itibarıyla çekici, estetik bir yüz hattına sahip olmayı arzuladıklarından bu istekleri için en ideal yöntem jawline dolgusudur. Jawline dolgu fiyatları maliyet bakımından bütçeye uygun olması, tercih edilmesinin avantajlarındandır.

Jawline Dolgusu Yaptıranlar

Estetik operasyonlarının yaygın olarak yapıldığı günümüzde estetik operasyonları içerisinde başarılı sonuçların elde edildiği dolgu yöntemlerinden biri olan jawline dolgusu fiyatları bütçe açısından makul seviyede olması ve uygulama sonrasında memnuniyet oranının yüksek olması en önemli avantajlarındandır.

DNZ polikliniğimizde çalışan uzmanlarımız tarafından yapılan uygulama sonrasında bayanlar ve erkekler tarafından memnuniyet verici geri dönüşler alıyoruz.

Jawline Dolgusunun Ne Gibi Yararları Vardır?

Çene yapısında, genetiksel ya da yaşlanmaya bağlı olarak çene deformasyonları görülebilir. Jawline dolgusu, ameliyatsız gerçekleştirilen ve dolgu maddesi kişinin kendi vücudundan elde edildiği için yan etkisinin bulunmaması en önemli yararlarındandır.

Uygulama sonrasında kısa sürede normal hayatınıza dönebilirsiniz. Hızlı ve kolay bir şekilde uzmanlarımız tarafından dolgu uygulaması gerçekleştirilir.

Çenede sarkma, çukurluk gibi sorunlar giderilir, çene hatları belirginleştirilerek estetik, çekici bir görünüm elde edilir.

Jawline Dolgu Zararları Var mı?

Jawline dolgu uygulamaları, uzman ve profesyonel kişiler tarafından kaliteli dolgu malzemeleri yapıldığından herhangi bir zararı yoktur.

Ancak deneyimsiz kişiler tarafından gerçekleştirilen jawline dolgu sonrasında, bazı problemlerle karşılaşılabilir.

Herhangi bir kronik rahatsızlığı veya kas hastalığı bulunan hastalarımızın, uzman doktorları ile görüşüp onay almalarını öneriyoruz.

Jawline Dolgusu Fiyatı 2021

Çene hattı belirginleştirme uygulaması olan jawline dolgu fiyatları 2021 belirlenirken bazı faktörler esas alınır. Fiyatları belirleyen unsurlar; uygulamada kaç tüp dolgu kullanılacağı, çene yapısındaki problemin türü, dolgunun çeşidi ve kuruma bağlıdır. DNZ poliklinik olarak profesyonel uygulamayı en uygun fiyatlarla gerçekleştiriyoruz.