Elmacık Kemiği Dolgusu

Yüz estetiğinde son yıllarda öne çıkan elmacık kemiği estetiği daha doğal, orantılı ve güzel bir görünüm elde etmek için yapılan uygulamalar arasında yer alıyor. Ameliyatsız estetik işlemleri arasında özellikle yüz dolgu uygulamaları, oldukça başarılı ve doğal sonuçlar yaratarak, kişinin daha genç görünmesine ve özgüven kazanmasına olanak tanıyor.

Aşırı kilo kaybı, genetik faktörler ve yaşlanmanın yarattığı sebeplerden dolayı elmacık kemiğinin çökmesi, yüz bölgesinde sağlıksız, üzgün ve yorgun bir ifadenin oluşmasına sebebiyet vermektedir. Ancak günümüzde yapılan estetik operasyon sayesinde elmacık kemikleri daha belirgin olarak öne çıkmakta; cildin gergin ve güzel bir görünüm yakalamasına olanak tanımaktadır.

Elmacık Kemiği Dolgusu

Yüz hatlarının elmacık kemiğiyle daha uyumlu hale gelebilmesi için, çökük kısımların dolgu maddesi yardımıyla enjeksiyon kullanılarak hacim kazandırılmasına elmacık kemiği dolgusu denmektedir. Bu konuda sıkça kullanılan dermal dolgu maddesi, daha genç ve diri bir cilt özelliği sağlayan hyluronik asit bazlı dolgu ürünleri olarak doğal bir yapı oluşturmaktadır.

Elmacık kemiklerinin yüz hatlarına uyumlu şekilde çıkık ve belirgin hale gelmesine olanak tanıyan bu operasyonel müdahale, uzman doktor kontrolü altında uygulanır. Yapılan müdahale ile beraber gerekli olan analiz sağlanmakta; ihtiyaç duyulan dermal dolgu maddesi enjeksiyon aracılığıyla ilgili bölgeye aktarılmaktadır.