Cildinize Sihirli Bir Dokunuş Gençlik Aşısı

Gençlik Aşısı (H100 Aşısı) Nedir?

Deri, nemini kaybettiğinde derilerdeki nemi artıran bu gençlik aşısı, sarkma, deformasyon ve kırışıklıkları olan ciltlerin gençleşmesinde ve tedavisinde kullanılır.

Hyaluronik Asidin Uygulanabileceği Alanlar ve Uygulanma Şekli

Gençlik aşısı; cildin subkutan tabakaya ihtiyaç duyduğu vitamin, mineral, aminoasit ve kolajen bileşenini enjekte ederek uygulanır. Mezoterapi yöntemiyle 30 dakikalık bir uygulama ile uygulanan H100 aşısı, çene, boyun bölgesine uygulanabilir.

Hyaluronik Asidin Etkileri

Hyaluronik asit aşısının en önemli etkileri; mevcut hyaluronik asidin dokudaki ömrünün uzatılması ve aktivasyonunun sürekliliğinin sağlanması, cildin nem tutma kapasitesinin arttırılması ve dokuların onarılması, cildin elastikiyetinin sağlanması ve mevcut elastikiyetinin arttırılması, gençleşmenin hızlandırılması, muhtemel sarkmanın önlenmesi kas dokusunun desteklenmesi, gençleşmeyi destekleyerek yaşlanma etkilerini geciktirmek, cilt sıkılaştırmak, mimik çizgileri ve ince kırışıklıkları açmak, cildin parlaklığını artırmaktır.

Kimlerde Uygulanmamalı?

20 yaşından büyük kişilere uygulanmalıdır. Ayrıca H100 aşısı hamilelik döneminde uygulanamaz. 

Gençlik Aşısı Süreci

Eğer hasta kan seyreltici ilaçlar kullanıyorsa veya aspirin kullanıyorsa, uygulamadan 2-3 gün önce kullanmayı bırakmalıdır. Enjeksiyonla gerçekleştirilen bir uygulama olduğu için, hasta çok hızlı bir şekilde kendiliğinden iyileşecek bir hassasiyete sahip olabilir. Hyaluronik asidin erken emilimini önlemek için hasta, sauna ve türk hamamı gibi çok sıcak yerlere gitmekten kaçınmalıdır.