Gençlik Aşısı Hangi Cilt Problemlerinde Tercih Edilir?

  • Cildin yaşlanmaya bağlı sarkması
  • Cildin yaşlanmaya bağlı kırışması
  • Cildin sigara kullanımı nedeniyle zarar görmüş olması
  • Cildin güneşin zararlı etkilerine maruz kalmış olması
  • Ciltte geçmiş ya da devam eden akne problemi görülmesi
  • Cildin nemini kaybetmesi
  • Cildin matlaşması, canlılığını yitirmesi

Gençlik aşısı büyük oranda kişinin yaşlılığa bağlı cilt sorunlarına müdahalesi için tercih edilmektedir. Gençlik aşısı ile yaşlanma etkilerinin yavaşlatılması ve belirtilerin büyük ölçüde azaltılması söz konusudur. Oldukça etkili bir anti-aging yöntemidir. Sıklıkla yüz, el, dekolte ve boyunda uygulanır.

Gençlik Aşısı (H-100) Nasıl Uygulanır?

Gençlik aşısının uygulanacağı bölgeye öncelikle anestezik krem sürülür. Anestezik krem ciltte etkili olmaya başladığında işleme başlanabilir. Oldukça ince iğneler yardımıyla belirlenen bölgelere hyalüronik asit enjekte edilir. Bu işlem, bölgenin genişliğine de bağlı olarak ortalama 15 ila 20 dakika sürmektedir. Uygulamanın etkisi müdahalenin hemen ardından hissedilmeye başlar. Parlama ve canlılık etkileri ise 2. günden itibaren ortaya çıkarak zaman içinde artar.

Gençlik Aşısı (H-100) Ne Kadar Zamanda Bir Tekrarlanmalıdır?

Bu işlem, doktorunuzun gerekli gördüğü kadar tekrar edilebilmektedir. Genç ve az sorunlu ciltler için 1-2, yaşlanma sürecindeki ciltler için ortalama 3 ve sorunlu ciltler için 5-6 kez tekrarlanabilmektedir. Aşı 15. gün ila 21. gün tekrar uygulanabilir. Yine de bunun kararını verecek kişi doktorunuzdur. Yaşlanma sürecindeki ciltlerin gençlik aşısıyla sahip oldukları görünümü korumaları için yılda 2 kez uygulama yaptırmaları tavsiye edilmektedir.

Gençlik aşısının etkisini koruması için günlük hayatınızda da bazı değişiklikler yapabilirsiniz. Unutmayın, sağlıklı beslenmek ve bol su içmek bu süreçte cildiniz için oldukça yararlı olacaktır.