Boyun Germe ameliyatı kimler için uygundur ?

Genellikle 45 yaş üzeri erkek ve kadınlarda yüz ve boyunda yaşlanma belirtileri ortaya çıkmaya başlar. Göz ve alında derin kırışıklıklar, göz altında çöküklük ve torbalanma, gülme çizgilerinin belirgin hale gelmesi, ağız kenarının aşağı doğru yer değiştirmesi, çene köşelerinde sarkıklıklar ve bu sarkıklıklara bağlı yüzün kareleşmesi ve boyunda boyun kaslarının aşırı gevşemesi ya da kasılması sonucu oluşan dikey bantlar ve çene altında derisinde fazlalık bu belirtilerden bazılarıdır. Bu belirtiler sizleri mutsuz ettiğinde  yüz, göz kapağı ve boyun germe ya da ihtiyaca göre alt yüz ve boyun germe ameliyatlarını  öneriyoruz

Boyun germe ameliyatı  öncesi kanamayı arttırma ihtimali olan aspirin benzeri ilaçlar kesilmelidir. En az 10 gündür aspirin kullanmıyor olmak gerekir.

Aspirin dışındaki diğer kan sulandırıcılarda boyun germe ameliyatından önce doktorunuza danışılarak kesilmelidir Sigara kullanımı ameliyattan 3 hafta önce kesilmelidir. Ameliyattan sonra 15 gün sigara içilmemelidir. Saçlar ameliyattan 2 hafta öncesi ve 3 hafta sonrası boyatılmaz.