Lazer Liposuction’un Normal Yöntemlere Göre Farkı Nedir?

Lazer liposuction yönteminde yağlar lazerle eritilir ve kanüller yardımı ile vakumlanarak dışarı alınır.

• Yeni teknolojinin getirdiği lazer yöntemi ile eskiye oranla daha fazla yağ hücresi eritilmesine imkan sağlar ve daha fazla yağ dokusunun dışarı alınmasına yardımcı olur.

• Lazer liposuction yöntemi daha kansız ve ağrısız bir yöntemdir.

• Lazer ışınları diğer dokulara zarar vermez ve kılcal damarların tahrip olması riskini en aza indirger.

• Normal yöntemde kan verilerek alınan yağ hücreleri lazer liposuction tedavisi ile kan vermeye gerek kalmadan alınabilir.

• Klasik yöntemde deri sarkıntıları oluşurken laser liposuction tedavi yönteminde derinin sarkmasının önüne geçilerek vücudun eski formuna dönmesi sağlanmaktadır.

• Özellikle lazer işlemle beraber cildi toparlamak için uygulanan lazer dalga boyları ile kollajen uyarılarak, yeni bağ dokusu oluşumu tetiklenir.

• Uygulamanın yapıldığı bölgede gerilme ve sıkılaşma görünür.

Lazer Liposuction Hangi Bölgelere Uygulanır?

Lazer liposuction cilt altında yağ bulunan her bölgede rahatlıkla uygulanabilir. Bel, kalça, karın, basen, diz altları, alt bacak, ayak bilekleri, çene altı, kollar, koltuk altları uygulamanın yapılabildiği bölgelerdendir. Bunların yanı sıra erkeklerin meme büyümesi rahatsızlığında en sık kullanılan yöntem olarak uygulanmaktadır. Daha önce liposuction uygulanmış bölgelerde lazer liposuction uygulaması tekrar uygulanabilir.

Kimlere Lazer Liposuction Uygulanabilir?

Liposuction özellikle yağ yakmada zorlanan ve spor, diyet gibi yöntemlerin fayda etmediği vücutlar için uygundur. Bunun yanı sıra erkeklerde meme büyümesi içinde uygulanabilir. 15 yaşını geçmiş ve ergenliğin son noktalarında her birey liposuction tedavisi olabilir. Vücudumuzda herhangi bir bölge hamilelik, beslenme ya da yapısal olarak orantısız ve çirkin görünebilir. Bunun sebebi de dengesiz yağlanma olabilir. Daha önceleri liposuction gelişmeden önce insanlar doktorlara başvursa da sonuç alamıyordu ve yemek yeme ama yağ yakamama sorunu döngüsünde kalıyorlardı. Bu tedavi yöntemi sayesinde hastalara artık daha net ve nokta atışı tespit ve tedaviler uygulanabilmektedir. Bu tedaviler sonucunda kendisine küsmüş bireylerin daha sağlıklı ve olumlu olduğu, sosyal hayatına daha fazla zaman ayırdığı görülmektedir.

Liposuction Sonrası Süreç Nasıl İlerler?

Belirli ve az bir bölgeye uygulandı ise hasta ertesi gün taburcu olarak işine ve normal hayatına dönebilir. Ancak işlem daha bölgesel ve büyük bir işlemse birkaç gün istirahat etmesinde fayda olacaktır. Ancak işlem daha bölgesel ve büyük bir işlemse birkaç gün istirahat etmesinde fayda olacaktır. Lazer liposuction sonrası ortalama 5 ile 6 ay sonra uygulamadan izler tamamen kaybolacak ve vücut normal halini alacaktır.