Jinekomasti sorunu genetik midir yoksa kilo alma ile doğru orantılı mıdır?

Jinekomasti genelde ergenlik dönemindeki erkeklerde çok sık görülen, neredeyse erkeklerin %40 – %50’sinde olan bir rahatsızlıktır. Ergenliğin geçmesiyle beraber genelde gerilemektedir ama bazı kişilerde, özellikle de kilolu olan erkeklerde bu sorun devam etmektedir.

Jinekomasti ameliyatı ağrılı bir ameliyat mıdır?

Kişide eğer çok fazla cilt fazlalığı yoksa genelde liposuction öneriyoruz. Meme dokusunun (jinokomasti glant dokusunun) liposuction ile alınamadığı şeklinde bir yanlış görüş vardır. Fakat artık vaser liposuction ile çok rahat bir şekilde glant dokusunu da oradan taşıyabilmekteyiz. Bu şekilde, çok aşırı deri fazlalığı yoksa, sadece liposuction ile bir kesi olmadan jinekomasti sorununu çözebilmekteyiz.

Kaç tip jinekomasti ameliyatı vardır ?

Jinekomasti ameliyatını genelde eksizyonel ve sadece liposuction ile gerçekleştirebiliyoruz. Cilt fazlalığı çok aşırı olmayan hastalarda sadece liposuction yeterli olmaktadır.

Jinekomasti ameliyatı süresi nedir?

Jinekomastisi olan hastalar genelde yaz döneminde çok fazla rahatsız olmaktadırlar. Bu nedenle ufak bir ameliyat ile (yaklaşık 30 dakika) hastalar bu sıkıntıdan çok rahat bir şekilde kurtulabilmektedirler.