Cerrahi Boyun Germe Nasıl Uygulanır?

Yaygın bilinenin aksine boyun bölgesindeki yağlanmanın kilolu olmakla doğrudan ilgisi yoktur. Boyun bölgesinde yaş faktörü ve yer çekiminin etkisiyle deformasyonlar görülebilir. Estetik dışı boyun görünümleri boyun germe estetiği ile ortadan kaldırılır. Yaş faktörü ile birlikte vücuttaki kolajen dokusu azalır bu da cildin elastikiyetini azaltır. Cilt kendini yenileyemediği için boyun bölgesindeki sarkma kaçınılmaz olur.

Boyun germe ameliyatı için kulak arkasından saç dibine doğru minik bir kesi açılır. Daha genç bir görüntü için buradan fazla olan deri kesilerek çıkartılır. Son olarak kalan deri gerilerek tekrar dikilir.

Boyun germe estetiği kişilerin kırışıklarını yok eder, çene kontürünü daha belirgin bir hale getirir. Ameliyat sonrası belirgin bir iz kalmadığı için kimse ameliyat olduğunuzu anlamayacaktır.

Liposuction ile Boyun Germe Nasıl Yapılır?

Liposuction ile kombinlenen boyun germe lokal anestezi veya sedasyon uygulaması altında yapılır. Boyun bölgesinde biriken yağlar ince kanüller yardımıyla dışarı çekilir. Klasik yöntemlerle boyun bölgesinden kilo vermek oldukça zordur. Bu bölgeden incelmek isteyen kişiler için Liposuction yöntemi tavsiye edilir. Boyun bölgesinden yağ çekimi yapmak için Vaser Liposuction yöntemi tavsiye edilir. Vaser Liposuction sayesinde tek seferde daha çok yağ çekimi yapılabiliyor. Aynı zamanda Vaser uygulamasıyla yağlar önce eritiliyor daha sonra dışarı çekiliyor. Böylece hasta için daha rahat bir operasyon oluyor. Vaser Liposuction’da ciltteki sarkan görüntü ısının etkisiyle daha sıkı bir hale getirilir. Eğer hastanın ileri derecede sarkması varsa kulak arkasından girilen minik kesilerle boyun askısı yapılabilir. Askılama yöntemiyle cilt yukarı kaldırılır. İple boyun asma estetiği lokal anestezi altında yapılır ve ortalama 30 dakika kadar sürer.

Hastanın cilt elastikiyeti güçlü değilse boyun germe estetiği önerilir. Boyun germe estetiği genel anestezi altında 2-3 saat arasında sürer. Bu ameliyattan sonra 5 gün boyunca bandaj kullanmanız gerekecektir.