Vücut Şekillendirme Nasıl Yapılır?

Bölgesel olarak birikmiş olan yağlar genellikle vaser liposuction işlemi ile alınmaktadır. Vaser Liposuction diyet ve egzersiz programlarına direnç gösteren ve vücutta bölgesel şekil bozukluklarına neden olan yağ dokularının parçalanıp vakumlanarak vücudun şekillendirilmesidir. Vücudun hızlı bir şekilde, zahmetsizce forma girmesi ve doğal bir şekillendirme için tekli ya da kombine işlemlerin bir seferde yapılabilmesini içerir. Günümüzde arzu edilen vücut şekline ulaşmak için hem erkek hemde kadınların tercih ettiği bu ameliyat ile kişiler hayallerindeki şekilli vücuda kavuşabilmektedir. Kadınların en çok yakındığı karın, basen, gıdı, iç ve dış bacak, bel ve kol bölgelerindeki yağlanmaların alımında vaser liposuction teknolojsi tercih edilmektedir. Erkeklerin en büyük problemi olan kadın memesi görünümü yani jinekomasti operasyonu da iz kalmadan ve ağrısız şekilde bu teknoloji ile giderilebilmektedir. Vaser Liposuction ile bölgesel yağlanma yaşayan herkes genel ya da lokal anestezi altında kolayca vücut hatlarını düzeltebilmektedir.

Aynı zamanda kadınlarda vücut yapılarına göre meme büyütme, meme dikleştirme, meme  küçültme ameliyatları ya da yağ enjeksiyonu işlemleri ile istenilen şekil verilebilmektedir. Kadınlarda hamilelik, emzirme, genetik durumlardan kaynaklı ya da yerçekimine bağlı olarak meme deformasyonları görülebilmektedir. Kadınlar memelerindeki simetrik ve dolgun yapının iyi olması durumunda kendilerini çok daha iyi hissetmektedirler. Vücut şekillendirmede meme operasyonlarının önemi burada ortaya çıkmaktadır.

Kadın ve erkeklerde son zamanlarda fazla kilo alıp vermeye bağlı olarak mide küçültme ameliyatı olan kişiler tam vücut şekillendirme operasyonlarına uygun adaylardır. Mide küçültme ameliyatının öncesinde kişiye uygun beslenme programı uygulanır. Kişi mide küçültme operasyonu ve düzenli beslenme alışkanlıklarının da yardımıyla kilo kontrolünü sağlamaktadır. Ancak bu işlemlerden sonra kişinin derisinde yoğun olarak buruşukluk ve sarkma görülmektedir. Germe operasyonu fazla deriyi ve fazla yağı ortadan kaldırmayı amaçlar aynı zamanda kas onarımını sağlar. Kişileri istedikleri vücuda kavuşturmak için yapılan germe girişimleri sonuçları açısından hastanın ve hekimin operasyondan mutlu ayrılması sağlanır.