Karın Germe Ameliyatı

Karın germe (Abdominoplasti) ameliyatı karın bölgesindeki fazla yağlanma ve sarkma tedavisi için tercih ediliyor. Karın germe ameliyatı, karnın orta ve alt kısımlarındaki fazla yağ dokusunun alınması ile gerçekleşen bir ameliyattır. Karın bölgesinde yoğun bir şekilde sarkma ve gevşeme olan kişiler için karın germe ameliyatı önerilir. Karın germe estetiğinde fazla olan karın dokusu kesilerek sarkan deri çıkartılır. Karın bölgesi ameliyat sonunda gerilerek dikilir. İhtiyaç duyulursa gevşeyen ve ayrışan karın kasları onarılarak kişiye daha sıkı bir karın bölgesi yaratılır.

Mini Karın Germe

Mini karın germe estetiği karın bölgesinde minimal bir sarkıklık yaşayan kişiler için uygundur. Kasık üzerinden girilen küçük bir kesiden mini karın germe ameliyatı gerçekleştirilir. Bu ameliyat sonrasında göbek deliği biraz aşağı çekilmiş gibi görünebilir.

Mini karın germe estetiği 2 ila 4 saat arasında sürer. Tam karın germe ameliyatına göre mini karın germe estetiğinde daha az bir iz kalır ve göbek deliğinin yeri değişmez.

Karın Germe Ameliyat Sonrası İyileşme

Karın germe ameliyatından sonra 2-3 gün hastanede kalmanız önerilir. Karın bölgesinin iyileşmesini hızlandırılacak özel korse giymeniz gerekecektir. Ameliyattan bir hafta sonra iş hayatınıza geri dönebilirsiniz. İkinci haftadan itibaren spor hayatınıza hafif egzersizlerle geri dönebilirsiniz. Yoğun spor rutini için en az 3 ay beklemeniz gerekir.